Intervjuu AS Estiko-Plastari juhi Meelis Jürgensiga: Estiko-Plastari sammud kliimamõju vähendamiseks
Sustinere aitas AS Estiko-Plastaril arvutada nende äritegevusega kaasneva kasvuhoonegaaside (KHG) heitkoguste koguhulga ning tuvastada võimalused KHG heite vähendamiseks. Lisaks Estiko-Plastari kui organisatsiooni mõjude tuvastamisele töötas Sustinere Estiko-Plastarile välja toote jalajälje arvutamise mudeli, mis võimaldab Estiko-Plastaril arvutada süsiniku jalajälge kõikidele oma klientidele toodetavatele pakkematerjalidele ning selle raames pakkuda klientidele välja võimalusi, kuidas vastava materjali jalajälge oleks võimalik vähendada. Vastav mudel valideeriti täiendavalt Bureau Veritase poolt.
Estiko-Plastar on juhtiv pakendilahenduste tootja Baltikumis ning nende huvi on järjepidevalt töötada välja jätkusuutlikke ja innovatiivseid lahendusi oma klientidele. Olemasoleva koostöö raames avanes Sustinerel hea võimalus rääkida Estiko-Plastari tegevustest ning plaanidest Estiko-Plastari juhataja Meelis Jürgensiga.
Elurikkus II: Mis kasu toob elurikkuse mõõtmine ja kaardistamine ettevõttele?
Elurikkus I: Kas elurikkuse mitmekesisus on majanduslikult ühiskonnale kasulik?
Case study: Nordeconi aastaaruanne ja ESG
Nordeconi ning Sustinere koostöö algas 2016. aastal, kui üheskoos mõtestati lahti kontserni ühiskondliku vastutuse seisukohast olulised fookusteemad. Viimased viis aastat on Sustinere aidanud koostada läbipaistvaid majandusaasta aruandeid, mis järgivad rahvusvaheliselt tunnustatud GRI raporteerimise standardeid. Aastaaruannet aidati koostada ka sellel aastal.
Case study: Taksionoomia-alane aruandlus Harju Elektrile
Suure börsiettevõttena on Harju Elekter alates 2022. aastast kohustatud oma aastaaruandes kajastama, milline osa kontserni tuludest, investeeringutest ja tegevuskuludest on keskkonnasäästlik Euroopa Liidu kestlike majandustegevuste klassifitseerimissüsteemi – taksonoomiamääruse – kohaselt. Sustinere toetas Harju Elekter kontserni esimest taksonoomia-alast aruandlusprotsessi kolme kuu vältel.